سبد خرید 0

سیطره کتان mdf

10 / 10
از 1 کاربر

Seytare Catan MDFboard

بازی گروهی >>
کد کالا : c29
رده سنی : 10 تا 99 سال
تعداد بازیکن : دو تا چهار نفر
جنسیت : مشترک
نوع بازی : فکری-استراتژیک
تعداد سفارش :
قیمت : 180,000 (تومان)
مبلغ قابل پرداخت : 180,000   (تومان)
معرفی به دوستان :

در صورت هرگونه مشکل اینجا کلیک کنید.

کتان یکی از اولین بازی های بود که در خارج از اروپا ( به خصوص آمریکا ) به محبوبیت فراوانی رسید و راه را برای ورود بقیه بردگیم های سبک آلمانی به آمریکا و بقیه نقاط دنیا هموار کرد. کتان نه اولین بازی آلمانی بود و نه اولین بازی ای که مخاطبانی خارج از آلمان داشته باشد, اما بسیار محبوب تر از بازی های پیشین خود شد. به سرعت هم میلیون ها نسخه در آلمان فروخت و هم پول و توجه مخاطبانی خارج از آلمان را به طور کلی به این قبیل بازی ها جذب نمود. تاثیر "مهاجران کتان" ("Settler of Catan" ) در دنیای بردگیم ها آنقدر مهم بوده است که برخی تاریخ بازی های رومیزی به دوره پیش از کتان و بعد از کتان تقسیم می کنند. بازیهای بسیار خوبی بعد از مهاجران کتان ساخته شده اند که بسیاری از آنها را میتوان از جهات مختلفی بهتر از کتان دانست، ولی مهاجران کتان هنوز هرساله یکی از پرفروش ترین بردگیم های سال است و همچنان هم بر محبوبیتش افزوده میشود.

بررسی تخصصی و اجمالی

علت محبوبیت سیطره کتان:

ترکیبی مناسب از شانس و استراتژی: آلمان های شانس مثل تاس ریختن و کارت های شانس در بازی وجود دارند اما بازیکنان از کارکرد آن ها در بازی مطلع اند و می توانند با برنامه ریزی ای استراتژیک از آن ها استفاده کنند.

بازی رقابتی است اما در آن مقابله و تعارض مستقیم وجود ندارد:در بازی نهایتا یک نفر برنده خواهد شد و یک رقابت برای زودتر رسیدن به امتیاز پیروزی در بازی وجود دارد اما این رقابت غیر مستقیم است . بازیکنان نمی توانند آنچه دیگران در طول بازی ساخته ( و به واسطه آنها امتیاز کسب کرده اند ) را از بین ببرند , همچنین کسب امتیاز توسط یک بازیکن لزوما به معنای از دست دادن امتیاز توسط بازیکنی دیگر نیست . البته موقعیت هایی نیز هستند که مقابله مستقیم در آنها وجود  دارد اما این موقعیت ها آنقدر محدود هستند که نتوانند تاثیری اساسی در جریان اصلی بازی بگذارند. عمده بازی به تجارت بین بازیکنان می گذرد و این داد و ستد چون با رضایت هر دو طرف انجام می شود عموما به سود هر دوست .شما در این بازی در عین رقابت با هم همکاری خواهید داشت.

تنوع بازی:صفحه بازی متشکل از قطعاتی است که به صورت رندوم در ابتدای بازی کنار هم چیده میشوند و هر بار میتوانند چینشی متفاوت داشته باشند. به این دلیل هر بازی چالش خاص خود را خواهد داشت و تکراری نخواهد شد.

راه های گوناگون برای کسب امتیاز:برای بدست آوردن امتیاز راه های متفاوتی وجود دارد و به این دلیل بازیکن می تواند استراتژی های مختلف و متفاوتی برای خود در بازی ها داشته باشد.

عمدتا در طول بازی توجه همه بازیکنان درگیر بازی است:خیلی کم پیش می آید که بازیکنی در نوبت بقیه بازیکن ها فعالیتی نداشته باشد.

 

توضیح مختصری از بازی:

 

برای شروع بازی، بازیکنان با استفاده از مناطق شش ضلعی یک زمین بازی می سازند. جزیره کتان متولد می شود، جزیره‌ای زیبا با کوها، چراگاه‌ها، دشت‌ها، گندم‌زارها، جنگل‌ها و بیابان، که توسط دریا احاطه شده است.
هر کدام از بازیکنان دو خانه کوچک بر روی محل تلاقی این مناطق شش ضلعی قرار می‌دهند، به عنوان اولین خانه‌هایی که پس از ورود به جزیره ساخته‌ شده است.
بازی شروع می‌شود! بازیکنان به نوبت تاس می ریزند. به هر منطقه جزیره یک عدد اختصاص یافته است. هر بازیکنی که در مجاورت منطقه مشخص شده با جمع دو تاس یک خانه داشته باشد، منبع تولید شده توسط آن منطقه را دریافت می‌کند. دشتها آجر تولید می‌کنند، جنگل‌ها چوب، کوه‌ها سنگ، گندم‌زارها گندم و چراگاه‌ها گوسفند.
از این منابع برای توسعه جزیره کتان بهره برداری می شود. جاده و خانه می‌سازید و حتی خانه‌هایتان را به شهر ارتقا می‌دهید. به عنوان مثال، هزینه ساخت یک جاده یک آجر و یک چوب است. اگر منابع کافی در اختیار نداشتید، می‌توانید با مبادله منابع اضافی با رقیبانتان منابع دلخواه را به دست آورید.
هر خانه یک امتیاز دارد و هر شهر دو امتیاز. اگر هوشمندانه عمل کنید، ممکن است شما اولین بازیکنی باشید که 10 امتیاز کسب کرده و برنده بازی باشید!

 

مزایا

مثبت پر فروش ترین نسخه بازی های استراتژیک

معایب

منفی ندارد

مشخصات فنی

مشخصات فنی
رده سنی :
10 تا 99 سال
عنوان :
سیطره کتان مدل ام دی اف برد
برند :
بدون برند
جنسیت :
مشترک
تعداد بازیکن :
2 تا 4 نفر
مهارت ها :
آموزش فنون تجارت
زمان بازی :
45 تا 75 دقیقه
سبک بازی :
فکری - استراتژیک
جنس محصول :
چوب
محتویات جعبه :
19 عدد شش ضلعی جزیره
6 عدد قاب دریا
9 قطعه بندر اضافه
20 عدد خانه
16 عدد شهر
60 عدد جاده
95 عدد کارت محصول
25 کارت شانس
4 عدد کارت هزینه ساخت
2 عدد کارت امتیاز ویژه
18 ژتون شماره دار
2 عدد تاس
1 عدد دزد
1 عدد راهنمای بازی
وزن :
1.5 کیلوگرم
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع) :
30*30*7

محصولات مرتبط

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()

به زودی سایت جدید ما با کلی امکانات جدید و محصولاتی کامل تر به آدرس www.iranfek.com فعال شد...

برای ثبت سفارش بر روی لینک روبرو کلیک کنید  www.iranfek.com